Краматорська загальноосвітня школа I - III ступенів № 24


запомнить

 

Історія школи

 

Школа для всіх - школа для кожного.

 

 

  Школа…Скільки щастя і спогадів приносить саме це слово. Адже вона завжди чекає на тебе з відкритими дверима.

  Школа, як і людина, має свою історію, свою біографію.

  Багато жителів Краматорська ще пам'ятають той жовтневий день 1962 року, коли пролунав «перший» дзвінок у ЗОШ № 24. Цей день був справжнім святом всього міста. З тієї пори минуло п'ятдесят чотири роки, і вже давним-давно виросли дерева, посаджені перед школою. Горобини і блакитні ялини, «смереки» і берези щоранку зустрічають всіх хто йде до школи. Вшир і вгору розрослася верба біля торцевої стіни школи. Тільки зовнішній вигляд будівлі анітрохи не змінився, ніби й не було позаду цих років... Проекту школи, розробленим в 1961р. державним інститутом проектування міст «Діпроміст» Держбуду УРСР, судилося втілитися в життя завдяки колективу ЗАТ «НКМЗ». Пізніше в нашому місті за цим проектом буде побудована ЗОШ № 26 та прибудовані його елементи до невеликого двоповерхового будинку Красногорській школи № 20. Будівля школи, за словами директора ЗОШ № 24 Алли Олександрівни Пирожок, виявилася вдалою. «Головне, що школа затишна і світла, – каже директор, – і хто б не приходив до нас, всі захоплюються її великим вестибюлем і просторими коридорами».

  Нова школа була восьмирічною. У неї було переведено багато учні зі шкіл № 5 та № 22, а вчителі, в основному, зі школи № 22, так як в ній планувалося навчати тільки учнів 9-10 класів.  Двадцять четверта, розрахована на 964 учня, страждала від надмірної наповнюваності. Наприклад, у 1964-65 навчальному році в ній навчалося 2460 дітей. Деякі класи розміщувалися навіть у трьох міських кімнатах школяра. Восьмирічка, яка тільки в 1978 році стане середньої, працювала у дві зміни. Жартома говорили про третій. Такі умови навчання не влаштовували батьків учнів. Куди тільки не летіли листи: і в ЦК КПРС, Голови Президії Верховної Ради СРСР А. В. Микояну, і в газету «Известия».

   Керували школою такі директора як Долманов Д. Н.,Цюрток В. С., Суков В. Я., Висторопский Н. Р., а з 1993 керує школою Пирожок А. О.  Школа славилася досвідченими заступниками директорів, які забезпечували високий рівень методичної роботи і разом з тим професійне зростання вчителів. Тут часто проводилися семінари директорів, заступників директорів та вчителів 1 ступеня. А скільки було і є в школі майстрів педагогічної праці!