Краматорська загальноосвітня школа I - III ступенів № 24


remember me

 

Виховна робота

17.11.2017 до учнів 5А та 7А класів завітали у гості представники ППС. Вони нагадали дитям про правила дорожнього руху та ще раз розповіли про правопорушення та відповідальність школярів.

 

10.11.2017 р. у 7-А класі була проведена виховна година за темою "Економія енергоресурсів у побуті". Мета: сприяти формуванню в учнів уявлення про енергозберігаючі технології, розуміння ними необхідності бережливого ставлення до використання енергоносіїв.

 

 

 

 

Відзначаємо 71 річницю завершення

Другої світової війни у Європі. Презентація сайту Українського інституту національної пам’яті

У загальноосвітніх навчальних закладах Донецької області триває підготовка до відзначення Дня пам'яті та примирення, 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З метою належного вшанування мужності та героїзму переможців нацизму у Другій світовій війні, виховання в дітей та учнівській молоді почуття патріотизму, національної гідності, готовності до захисту своєї держави, шанобливого ставлення до старшого покоління, проводитимуться тематичні військово-патріотичні заходи: уроки мужності, лекції, виставки фотоматеріалів, книжкової літератури. Представники педагогічних колективів, органів учнівського самоврядування відвідають та привітають зі святом ветеранів війни.

На допомогу педагогічним працівникам, які готують вищезазначені заходи, Український інститут національної пам’яті підготував сайт «Українська Друга світова», де розміщено:

Методичні матеріали (http://www.ww2.memory.gov.ua/metodychni-materialy/), серед яких особливої уваги заслуговують рекомендації «Пам’ятаємо. Перемагаємо! До відзначення Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні».

Ключові події Другої світової війни (http://www.ww2.memory.gov.ua/category/kluchovi-podii/).

Постаті (http://www.ww2.memory.gov.ua/category/postati/), тобто біографічні довідки про героїв Другої світової війни: Євгена Березняка, розвідника, який виявив німецький план мінування Кракова та врятував місто від руйнації; Пітера Дмитрука, канадського льотчика, потім – учасника французького руху Опору; Івана Кожедуба, найбільш результативного аса-винищувача Антигітлерівської коаліції, на рахунку котрого було 64 збиті ворожі літаки; Леоніда Ступницького, одного з організаторів Української повстанської армії та ін.

Відео (http://www.ww2.memory.gov.ua/video/). Оскільки під час свят сайт «Українська Друга світова» може бути перевантаженим, відеоролики розділу можна завантажити на відеохостингу «YouTube», зокрема, «Вічна слава героям! Україна у Другій світовій війні» (https://www.youtube.com/watch?v=VAwNHCQhyAg).

Виставка «Українська Друга світова війна» (http://www.ww2.memory.gov.ua/vystavka/). Віртуальна екскурсія за матеріалами цієї виставки дозволить ознайомити учнів із перебігом подій Другої світової війни: від 1 вересня 1939 р., коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією. У центрі уваги експозиції –внесок українського народу в перемогу над нацизмом.

Педагоги та учні м. Краматорська можуть відвідати банерний варіант цієї виставки, який розташований у приміщенні Краматорської української гімназії за адресою: вул. Архангельська, 11, м. Краматорськ.

За умови неможливості очно або в онлайн-режимі ознайомити учнів з матеріалами виставки, пропонуємо використовувати при підготовці заходів меморіального та просвітницького характеру фотографії 7 стендів та текст до них, які можна скопіювати за посиланням:  http://ukr8may.blogspot.com/2016/05/

 

Вивчення давнього звичаю українського народу в 1 – Б класі

 

Був у нашого народу дуже цікавий звичай. З нетерпінням чекали весну і вважали, що це птахи на своїх крилах приносять її з далекого вирію, проганяють люту зиму з її морозами та завіями. Жінкивипікали з тіста пташок. А діти брали цих пташок, вибігали у двір,весело стрибали, підкидаючи їх угору, співали пісні. Ми склалипташку з паперу.

«Викликання пташок».Діти співають чи промовляють за вчителем слова:

Пташок викликаю

З теплого краю:

— Летіть, соловейки,

На нашу земельку.

Спішіть, ластівоньки,

Пасти корівоньки.

На останньому слові підкидають паперову пташку вгору і ловлять її.

Цих випечених пташок називали жайворонками. (дітям роздає вчитель випечених пташок). Старі людирозповідали, що ніби ця пташка народилася із сонячного жару. Вонапрокидається разом із сонечком і своїм срібним дзвінким голосочкомсповіщає про те, що вже весна прийшла, у поле вийти пора, порасіяти, орати, щоб восени урожай збирати.

Дощику, дощику, припусти,

Ти, зелена веснонько, ой прийди,

Дощику, дощику, поливай,

Нас, маленьких діточок, звеселяй.

(Діти стають у коло, співають закличку пританцьовуючи.)

 

   

 

   

 

 

 16 лютого 2016 року  в 1 – Б класі була проведена виховна година до тижня рідної мови «МИ – маленькі українці». Діти із задоволенням розповідали вірші на українській мові, відповідати на питання вікторини. До Міжнародного свята намалювали гарні малюнки.

 

https://drive.google.com/open?id=0B9X4X02EGgI3Z05Tb0FJZ3plZFU