Новини
У Покровську відбувся обласний конкурс «Молода сім'я», організований управлінням у справах сім'ї та молоді Донецької ОДА.
У ньому взяли участь 7 молодих сімей з Покровська, Мирнограда, Маріуполя, Слов'янська, Райгородка та ін.
Краматорськ на конкурсі представила сім'я Олени та В'ячеслава Гусак. Олена працює вчителем початкових класів в ЗОШ №24, а В'ячеслав майстром на НКМЗ. Разом з ними у конкурсі брала участь і маленька дочка Софія.
«Участь дитини було обов'язковою умовою. Ми з чоловіком ретельно готувалися і вийшло, що не дарма. Ми дуже раді своїй перемозі і бажаємо всім молодим сім'ям не сидіти вдома, а вести активний спосіб життя і підкорювати нові вершини», — сказала «ВП» Олена Гусак.
Конкурс проходив за номінаціями: «Привітання», «Відеоролик про сім'ю», «Сімейні таланти» і «Романтичне освідчення».
В ході конкурсу молоді сім'ї показали свої таланти в умінні тримати себе на сцені, розповісти про себе, розуміти один одного і т. д.
Краматорчани підкорили суворе журі віршем про свою сім'ю українською мовою, 3D-голограмою «Визнання в любові», танцем-казкою на тему читання казки своїй дитині на ніч і малюнком у темряві.
Сім'я Гусак посіла почесне перше місце та стала найкращою «Молодою сім'єю» в Донецькій області. Такий же титул виборола і сім'я з Мирнограда.
Всі переможці та учасники конкурсу отримали цінні подарунки від меценатів конкурсу. Так, Олена, Софія і В'ячеслав повернулися додому з мультиваркою, ковдрою і красивою іграшкою.
Учні 9-10 класів ЗОШ №24 відвідали фотовиставку Всеукраїнської асоціації «Нова Доба» під назвою «Те, про що важко сказати».
30 січня 2017 року учні 9-10 класів ЗОШ №24 відвідали фотовиставку Всеукраїнської асоціації «Нова Доба» під назвою «Те, про що важко сказати» у рамках Європейського проекту «Інтеграція через діалог», яка проходила в ЗОШ №25.
Учнів вразила майстерність молодих авторів, їх погляд на ситуацію, яка виникла в країні, на проблеми, що не завжди привертають увагу суспільства. Не дивлячись на те, що фото були чорно-білі, вони мали величезний вплив на усвідомлення старшокласниками дійсності.
Слід відмітити дуже цікавий новий формат роботи з учнями. Сьогодні сучасна молодь більше часу проводить за моніторами, планшетами, навмисно віддаляючи себе від проблем оточуючих. Тому запропонований формат зустрічі, що передбачав предметний діалог між старшокласниками, є найбільш вдалим та формуючим активні життєві компетентності підлітків.
У ході зустрічі, роздивляючись світлини, більшість учнів були вражені тим, що авторами цих фототворів були їх однолітки. Діти мали змогу побачити зафіксовані неупередженим об’єктивом фотокамери больові моменти сьогодення, почути думки своїх однолітків і висловити свою точку зору.
Ця зустріч подарувала незабутні моменти живого спілкування.
Дякуємо за діалог!
Исполком городского совета, а также рабочая группа по разработке Стратегии благодарит всех, кто принял участие в конкурсе! Мы рады, что наши дети не равнодушны к будущему города, задумываются о том, как можно сделать его красивее и комфортнее, готовы участвовать в планировании его будущего, предлагая свои креативные идеи!
В конкурсе приняли участие учащиеся 28 школ города. Ученица 10-А класса Цурикова Анастасия победила в номинации «Презентация/видеопрезентация». Поздравляем Анастасию.
25 січня 2017 року учні 8-А та 8-Б класів на чолі з класними керівниками Бородавкіною Г. В. та Оліфіровською Н. М. відвідали ПриватБанк.
Нам розказали про правила користування банкоматом, нарахування депозитів, запропонували відкрити картки «Юніорів». Дякуємо співробницям банку за цікаву розповідь та екскурсію.
Участь учителів школи (Бородавкіної Г. В., Суслової І. В.) у V міському методичному марафоні майстеркласів учителів української мови та літератури.
Презентації:
https://drive.google.com/file/d/0B9X4X02EGgI3TDNENDY4cUlsa1U/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B9X4X02EGgI3ZFZ1NmhEMW5tV3M/view?usp=sharing
До Дня Соборності України в 2 – Б класі пройшла виховна година «Рідний край, де ми живем, Україною зовем». Метою заходу було поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України, виховувати повагу до своєї Батьківщини, її історії та державних свят; патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики, вшанувати борців за незалежність України.
Звучали поетичні рядки Л. Костенко, прочитані школярами.
Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить.
Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
І нам твою історію творить!
Линула пісня з вуст дітей «Україна – це ти». Класний керівник пояснювала значення слова «соборність», а діти висловлювали власне ставлення до рідного краю.
У місті Краматорську Донецької області 22 січня, у День Соборності України, відбулося свято «Неподільна Україна», яке відвідали учителі ЗОШ №24, в рамках якого відбувся патріотичний флешмоб «Ланцюг єднання».
16 – 17 січня 2017 р. учні 2 –х класів відвідали міський історичний музей. Робітники музею підготували «Різдвяний ранок», на якому в цікавій формі розповіли та показали учням про новорічні свята, традиції та обряди українського народу. Діти із задоволенням слухали, брали участь у дійствах, танцювали, водили хороводи. А надзвичайно важливим для них було показати підготовлені вірші, колядки, щедрівки, пісні українською мовою про Різдво.
Позитивний заряд, гарний настрій, незабутні емоції отримали школярі на цьому святі.
13.01.2017 відбувся фестиваль "Битва хорів" під назвою "Дзвенить струмочком українська пісня", в якому прийняли участь 4-9, 11 класи, шкільний хор "Веселка" та ансамбль вчителів нашої школи "Оксамит", усі хори отримали грамоти у різних номінаціях.
10.01.2017 р. учні 7-Б класу відвідали концертну програму групи "Верес" (м. Чернігів), за участю військових. Виступ артистів сприяв національно-патріотичного руху "Схід і Захід разом".
Суботній ранок розпочався зі жвавої метушні на центральній площі міста. Це учні усіх краматорських шкіл із завзяттям вбирали до параду свої ялинки прикрасами, зробленими власноруч. Школярі від перших до одинадцятих класів із щасливими, радісними посмішками чіпляли іграшки та солодощі на колючі гілочки, та крадькома підглядали за супротивниками.
Чого тільки вони не використали у своїй кропіткій роботі – фетр, стрічки, бусини, папір, пряники, горіхи, яблука, нитки, лампочки, пластикові стаканчики, комп’ютерні диски… Члени комісії, що оцінювали учнівську творчість, навіть не завжди здогадувались з чого зроблені прикраси. Здивували не тільки матеріали, а й дитячі фантазія, кмітливість та наполегливість. Об’єднавшись навколо спільної мети, школярі, такі різні за віком, характером та вподобаннями, зуміли здивувати навіть вчителів своїм прагненням перемогти, майстерністю та посидючістю. Вони шили півників, оленів, чобітки та ялинки, в’язали янголят, запаковували у яскраві обкладинки цукерки, пряники та горіхи, майстрували ялинкові шари та гірлянди, вишивали, робили ляльки-мотанки та ретельно обдумували, як будуть презентувати свою новорічну красуню.
Святковий Парад ялинок приніс радість та насолоду усім – учасникам, вчителям, конкурсній комісії та краматорчанам, які прийшли подивитися на яскраво та цікаво вбраних новорічних красунь. Чудовий запальний настрій огорнув головну площу міста, яка вибухнула яскравими різнокольоровими барвами на зелених ялинках. Присутні залюбки ділилися враженнями, фотографувалися біля вподобаних лісових красунь та бажали школярам перемоги.
З 12.12.2016 по 15.12.2016 у школах міста пройшов тиждень англійської мови, присвячений офіційному закриттю Року англійської мови в Україні та спрямований на популяризацію вивчення англійської мови в Україні. 14 грудня 2016 року були проведені відкриті уроки, розмовні клуби та театральні постановки, присвячені пам яті видатного поета та драматурга Сполученого Королівства Великої Британії Вільяма Шекспіра.
Вчителі ЗОШ №24 підготували відкриті уроки, театральні постанови, читання та переклад сонетів. Діти підготували матеріали з біографії та творчості В. Шекспіра.
15 грудня до учнів 2-В класу завітав Санта Клаус. Під час уроку англійської мови (учитель Пономарьова Світлана Олександрівна ) учні вивчали тему «Різдво».Вони ознайомилися з традиціями святкування Різдва в Великій Британії та виготовили Різдвяні картки. В цю мить до класу увійшов Санта Клаус. Він привітав учнів, поспілкувався з ними (англійською мовою!) та поклав подарунки у Різдвяні чобітки учнів. Наприкінці Санта Клаус побажав Веселого Різдва та Щасливого Нового року.
14 грудня в нашій школі відбулися заходи, присвячені Дню англійської мови в Україні. Усі заходи були пов’язані з ім’ям видатного англійського поета і драматурга Вільяма Шекспіра.
Учні 8-А класу (учитель Пономарьова Світлана Олександрівна ) читали уривки з геніального твору В. Шекспіра
«Ромео і Джульєтта».
Після цього вони написали листи до автора «Ромео і Джудьєтта» зі своїми роздумами над «величайшою історією кохання усіх часів».
Учні 5-А та 5-Б класів (учитель Пономарьова Світлана Олександрівна ) переглянули сюжети з фільма «Ромео і Джульєтта» за твором В. Шекспіра. А потім, розділившись на групи з 4-5 учнів, виготовили театральні афіши до цього твору.
5-А клас
5-Б клас
08 грудня 2016 року відбувся відкритий урок з української літератури в 6-А класі.
Тема: В. Винниченко. Оповідання "Федько - халамидник". Федько, Толик як особистість.
Епіграфом до уроку стало українське прислів'є: "У лиху годину пізнаєш людину".
Девізом уроку стали слова:
" Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати".
Вчитель: Суслова І. В.
06 грудня співробітники ландшафтного парку Краматорська, для учнів 9-А класу був проведен брейн-рінг на тему "Збережемо хвойні ліси".
Традиційно 1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом в ім’я соціальної терпимості та розширення обміну інформацією про пандемію, що швидкими темпами розповсюджується по усіх регіонах земної кулі. Саме такі спільні дії служать справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з ВІЛ/СНІДом.
СНІД – це біда не однієї людини,
Не однієї нації,
не однієї країни.
Снід представляє загрозу для всіх.
Сьогодні у вирії подій, що відбуваються у світі, людина забуває про проблему СНІДу, сподіваючись, що вона її не торкнеться.
Але з кожним роком все більше і більше людей стає ВІЛ інфікованими, в тому числі і дітей.Сотні тисяч нікому не відомих, а завтра це може бути будь хто з нас. Синдром набутого імунодефіциту називають “раковою пухлиною людства”. Страшна невиліковна хвороба вражає здорових, молодих, діяльних людей, погрожує знищити значну частину населення планети. Будь – яка людина, на жаль, має одинаковий ризик заразитись вірусом імунодефіциту. Проте, кожна людина повинна знати про СНІД більше, щоб вберегти себе та своїх рідних від хвороби.
29 листопада у ЦВР відбулосясвяткове привітання переможців за минулий навчальний рік (2015 – 2016р.)
Визначили переможців міського природоохоронного конкурсу «Збережемо наші первоцвіти» 2016 р. в межах Всеукраїнської акції ВЕЛ «Первоцвіт» наступних учасників грамотами:
За номінацією «Плакат»
ІІІ місце Воронцова Ганна, Шкуднова Мілана 4-б кл. кер. Логвиненко С.О.
За номінацією «Поезія»
ІІІ місце Суслова Поліна 7-а кл. кер. Суслова І.В.
За номінацією «Первоцвіт своїми руками» ІІІ місце
Свиридова Анна ЗОШ № 24 5-б кл. кер. Прошкіна В.Ф.
Дероглазова Аріна ЗОШ № 24 1-б кл. кер. Кушка В.І.
Патрікєєв Артем ЗОШ № 24 1-в кл. кер. Садовська О.С.
За номінацією «Кращий вчитель – керівник учасників конкурсу»
ІІ місце Кушка Вікторія Іванівна - вчитель початкових класів.
Визначили переможців міського природоохоронного конкурсу «Зимова красуня» 2016 р.
місце 5 – а Артеменкова Анастасія кер.
місце 5 – а Артеменкова Анастасія кер.
Екскурсія в Приват банк – захопливий захід для дітей, під час якого вони побачили роботу справжнього банку, дізналися все про банківські професії, познайомилися з головними банківськими продуктами та зможуть визначитися, чи хочуть вони бути банкірами в майбутньому.
17 листопада в актовій залі корпусу № 2 (вул. Садова, 78-А) Горлівського інституту іноземних мов Державного вищого навчального закладу “Донбаський державний педагогічних університет” у м. Бахмут доценти кафедри англійської філології та перекладу О. А. Ясинецька та І. А. Блинова провели урочисту церемонію нагородження переможців та учасників конкурсу поетичного перекладу з англійської мови (одного з двох оптимістичних і життєствердних віршів Е. А. Ґеста: “Be a Friend” або “Don’t Give Up”) серед учнів загальноосвітніх шкіл Донецької області та студентів Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ “ДДПУ”.
У конкурсі взяли участь 58 представників 8-ми ЗОШ Управління освіти Краматорської міської ради (№ 3, № 4, № 6, № 10, № 12, № 17, № 24, № 31), 6-ти ЗОШ Управління освіти Бахмутської міської ради (№ 4, № 5, Соледарська № 13, Часовоярська № 15, № 18, № 24) та Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ “ДДПУ”. Дякуємо.
Учениця нашої школи - АНАСТАСІЯ КОВАЛЕНКО зайняла III місце. Бажаємо АНАСТАСІЇ подальших творчих досягнень, значних і щоденних успіхів, миру, здоров’я, добробуту, щастя – всього найкращого!
4 листопада відбулося нагородження вчителів у номінації "Початкові класи". Вітаємо Кушку Вікторію Іванівну за участь у цьому складному і відповідальному конкурсі.
9 листопада 2016 року у ЗОШ №24 відбувся семінар бібліотекарів міста Краматорськ за темою «Формування духовних цінностей українського патріота».
Програма семінару:
9.00-9.40 – теоретичний блок (каб. 22):
1. Відкриття семінару.
Клюкіна Лідія Михайлівна, методист управління освіти.
2. Візитна картка школи.
Пирожок Алла Олександрівна, директор ЗОШ № 24
3. Доповідь «Формування духовних цінностей українського патріота».
Макрицька Ганна Миколаївна, бібліотекар ЗОШ № 24
4.Патріотичне виховання школярів через краєзнавчу діяльність шкільної бібліотеки.
Скряга Тетяна Вікторівна, бібліотекар ЗОШ № 6
5.Бібліотека – творча лабораторія по відродженню духовності, патріотизму та національної свідомості.
Шишкіна Вікторія Вікторівна, завідуюча бібліотекою, ЗОШ № 4
10.00-10.40 - практично-демонстраційний блок
1. Виховна година «Свято української вишиванки».
4-Б клас (класовод – Терехова Лідія Леонідівна), каб. 5
(ЗОШ № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12)
2. Літературний ранок «У чарівному світі казки».
3-Б клас (класовод – Семенченко Олена Сергіївна, бібліотекар – Макрицька Ганна Миколаївна), каб. 16
(ЗОШ № 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23)
3. Літературна композиція «Новорічне диво, або прощавай, ярок…»
Літературно-драматичний гурток, керівник – Литвинова Наталія Іванівна, актова зала
(ЗОШ № 25, 26, 28, 30, 31, 32, 33, 25, КУГ, шк.-інт.3, методист та бібліотекар ММК)
10.40-10.50 - Екскурсія до літературно-етнографічної кімнати «Скарби».
Керівник гуртка «Народознавство» - Суслова Ірина Василівна
11.30-12.00 - Урочисте відкриття Тижня української писемності та мови.
Суслова І.В., керівник гуртка «Народознавство», вч. укр. мови та літератури; Бородавкіна Г.В.
вч. укр. мови та літератури
Аксьонова Н.В., керівник хорового гуртка "Веселка" і ансамблю вчителів "Оксамит", вч. музики та образотворчого мистецтва; Кушка В.І.,
вч. початкових класів.
12.00-12.30 – Рефлексія
Клюкіна Лідія Михайлівна,
методист ММК УО (актова зала)
27 жовтня 2016 року вчителі Краматорської ЗОШ №24 відвідали II обласну науково-практичну конференцію "Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні".
13 жовтня 2016 року була проведена єдина виховна година в 2 - Б класі "А ми козацькую славу збережемо", на якій учні святково вбралися, виразно читали вірші про козаків, співали пісню "Ми - козаки", привітали хлопців зі святом смачним короваєм.
14 жовтня Україна святкує важливе державне свято День захисника Вітчизни. На хвилі патріотизму та щоб показати важливість усіх причетних до захисту українських кордонів та державності у цілому, виникло свято День захисника України. Саме тому з метою вшанування мужності та героїзму захисників нехалежності і териториальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у підростаючого покоління 13 жовтня 2016 року в школі І-ІІІ ступенів № 24 пройшла лінійка присвячена Дню захисника України.
13 жовтня у спортивній залі нашої школи відбулося спортивне свято «Естафета мужності», присвячене Дню захисника України та українського козацтва.
Програма змагань була насиченою та цікавою. Учні 6-х класів віджималися, качали прес, брали участь в різноманітних спортивних естафетах.
У підсумку перемогу в «Естафеті мужності» отримали учні 6-А класу. Вітаємо переможців та призерів змагань!
29 вересня 2016 р. співробітники ландшафтного парку м. Краматорська провели лекцію для учнів 9-А класу на тему «Гриби нашого краю», у якій познайомили школярів з видами грибів, що зустрічаються у нашій місцевості, правилами збору грибів.
29-30 вересня 2016 року в Україні відзначають 75 років з дати трагедії Бабиного Яру(однієїз найстрашніших сторінок Голокосту - масового вбивства євреїв Києва) та вшановують пам’ять жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації України - мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху,
Слово «голокост», що прийшло з грецької мови, невипадково означає «спалення». Це пам'ять про всіх загиблих мученицькою смертю. Упродовж Другої світової війни в країнах Європи було знищено 6 млн. осіб єврейської національності – 1,5 млн. з них були українськими євреями. Символом Голокосту – жахливого злочину нацистів проти людства – в Україні став Бабин Яр (Київ) - місце, де було розстріляно понад 100 тис. осіб, з них понад 30 тис. євреїв.
План
проведення заходів до 75-річчя «Бабиного Яру»
1. Перегляд документальних фільмів «Велика війна. Голокост. Бабин Яр», «Бабий Яр» (2013), фрагмент фільму «Бабин Яр» (2003)
(8-11 кл.)
2. Створення презентацій на тему «Голокост», «Трагедія Бабиного Яру та «бабиних ярів» України (10-11 кл.)
3. Тематичний урок з історії України «Нацистський «новий порядок». Масове знищення мирного населення. Голокост. Опір окупантам» (11 кл.)
4. Тематичний урок з історії України “Писемні джерела. Архіви” (5 кл.)
5. Тематичний урок з курсу «Людина і світ» на тему «Поняття дискримінації. Расизм. Упередження. Толерантність.» (11 кл.)
6. Виховні години:
5-9 кл. – «Стосунки між народами – «свої» та «чужі».
10-11 кл. – «Голокост в Україні: питання та відповіді»
Вітаємо команду ЗОШ № 24 із зайнятим ІІІ місцем в літературному брейн-ринзі, присвяченому 160-річниці з дня народження Івана Яковича Франка. Склад команди: Хмелевська Єва - 9-А, Лобанов Михайло - 8-А, Баранович Микита - 8-А, Кваша Марія - 7-Б, Скоцеляк Іван - 6-Б. Вчителі - Суслова І.В., Бородавкіна Г.В.
Від імені всього педагогічного колективу, батьків та учнів, на чолі з директором школи Пирожок Аллою Олександрівною, висловлюємо щиру подяку ПАО «НКМЗ» за чітку, злагоджену роботу при проведенні ремонтних робіт у шкільній їдальні та спортивній роздягальні.
У зв'язку з цим хочеться відзначити великий технічний потенціал Вашого заводу і високу кваліфікацію співробітників.
Гарне враження в процесі виробництва справила висока оперативність вирішення робочих питань і професіоналізм лінійного персоналу.
Щиро бажаємо ПАО «НКМЗ» процвітання та подальших успіхів у реалізації нових проектів.
В рамках Олімпійського тижня в нашій школі відбулися змагання з футболу між учнями 7-х класів. Всі учні, які брали участь у змаганнях, невпинно тренувалися, щоб здолати суперників. Суддями були учні 11-го классу та вчитель фізичного виховання Трофімов Дмитро Олександрович.
Міський голова Андрій Панков підтримав ідею, ініційовану активними батьками школи №24 щодо проведення екскурсії для старшокласників у будівлі Краматорської міської ради. Символічно її вирішено було провести 1 вересня – у День знань.
Тож відразу після свята першого дзвоника на екскурсію до ради завітали учні 10-го і 11-го класів та їхні класні керівники на чолі з директором ЗОШ №24.
Старшокласників провели коридорами будівлі, показали кабінети різних відділів, розказали про специфіку роботи ради в цілому, починаючи з відділу звернень громадян і аж до діяльності заступників міського голови.
Проте справжнім сюрпризом для школярів стала зустріч із самим головою. Андрій Панков особисто зустрів їх на другому поверсі та провів до свого кабінету. Більш сміливі навіть фотографувалися у кріслі мера. Нагодою скористувалася і колишня вчителька голови, а нині - директор школи Пирожок Алла Олександрівна.
Продовжилася зустріч у сесійній залі. Міський голова привітав усіх із початком нового навчального року, побажав легких знань та нових звершень. Дітвора із захопленням ставила запитання Андрію Панкову як про його шкільні роки, так і про реконструкцію парків та благоустрій міста.
Секретар ради Денис Ошурко розказав дітям про механізм роботи депутатів та систему голосування. Після чого школярі відчули себе справжніми депутатами. На порядок денний було винесено єдине питання – чи потрібна шкільна форма. Більшість проголосувала проти.
Закінчилася екскурсія колективною фотографією на сходинках ради. Школярі подякували за цікаву зустріч та незабутні емоції.
Дорогі педагоги, учні, батьки!
Знову ранок першого вересневого дня повниться мелодійними звуками шкільного дзвоника. Знову вулиці міст і сіл розквітають від дитячого щебету, юнацьких посмішок та чарівної хуртовини осінніх айстр. Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість – переплелися разом. Це наш край, наша держава зустрічають День знань - справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності.
Усі шляхи цього дня ведуть до школи. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень. Особливим і, безперечно, визначальним у житті він стане для милих першачків, які, тримаючись за батьківські руки, вперше ступлять на незвіданий шлях. Не менш важливим він буде для одинадцятикласників, яким доведеться обирати професійну стезю, чи випускників середніх спеціальних та вищих навчальних закладів, які будуть втілювати отримані знання в реальному житті. Яким буде їх вибір – залежить тільки від них.
З усією теплотою серця цього дня висловлюємо слова подяки за щоденну напружену, титанічну працю вчителям, які не тільки щедро діляться своїми знаннями, а й виховують молоде покоління свідомих громадян, справжніх патріотів своєї держави.
Зі святом Вас!
Вельмишановні й серцю дорогі гості нашого сайту!
З нагоди великого національного свята нашої державності – Дня незалежності України! Прийміть найсердечніше вітання і побажання: Народ України святкує уже 25 річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія наших предків - бути господарями на своїй найбагатшій, прекрасній і чарівній українській землі.
Ще, з часів Київської Русі, українці прагнули вільно жити, сповідувати свої традиції та звичаї не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Історичні умови складалися так, що на наших землях постійно панували інші народи-сусіди. Та по при все, наші співвітчизники, віками боролися за свою свободу і лише нинішнє покоління - наші сучасники у 1991 році вибороли її. Безумовно, ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави, золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.
Перші кроки незалежності стали випробовуванням для всіх нас - тестуванням на зрілість, на терпіння, на толерантність, нарешті – на здоровий глузд. Нині уже ніхто не сумнівається у тому, що український народ в змозі поліпшити життя у своєму домі власної Батьківщини. Впевнені, що день прийдешній принесе нам світле почуття радості від усвідомлення власної причетності до розбудови наших: сіл, селищ, міст району, області та усієї України! Цей день обов’язково настане і тим швидше, чим більш плідно із натхненням кожен з нас працюватиме на благо рідної Вітчизни, а усі разом проникнемося гордістю за нашу неньку – Україну, почуттям патріотизму до рідного краю, прагненням до єдності, порозуміння та згуртованості, не лише державних мужів, а усього народу нашої держави. Успіх прийде неодмінно!
Від щирого серця й від усієї душі зичемо всім здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили і наснаги в усіх ваших справах і нехай мрія про краще майбутнє окриляє вас на нові звершення, на нові добрі починання, в ім’я соборної незалежної демократичної процвітаючої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу. Зі святом Вас! Хай святиться ім’я твоє вічно, Україно - колиско наша.
Висить рушник у хаті на кілочку,
Калина червоніє на столі,
А біля неї – жовті колосочки,
Мов пустотливі братики малі,
Це все – моя земля, моя Вкраїна,
Це рук моєї матері тепло,
І цей рушник, яким і дочку й сина
Благословляє мати на добро.
Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
19 травня в школі відбувся День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.
Протягом дня було проведено безліч виховних заходів даної тематики, а у холі школи учнями та їх класними керівниками була створена справжня виставка української народної вишивки.
Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.
1 – Б клас у творчому тандемі з батьками брали участь у міському конкурсі «У душах людських нехай палає, а кожен з нас нехай творить добро», який проводили Червоний хрест із дитячою бібліотекою ім. О. Пушкіна, створивши презентацію «Встреча с добротой», посіли І місце.
18 травня 2016 року відбувся вибірковий етап на ІІ окрузі фестиваля – свята «З Україною в серці», де учні 1 – А, 1 – Б, 2 – А з літературно-музичною композицією «Хочуть усі діти щасливо жити в єдиній країні – у своїй Україні» вийшли на міський етап.
6 травня учні 5 - 10 класів співали фронтові пісні, згадували події Другої світової війни. Готували та втілювались в образи героїв тих далеких воєнних років діти школи, усі паралелі, і кожен старшокласник був задіяній у маленькому життєвому спектаклі, який вони показали на шкільній сцені. Учні інсценували й заспівали знамениті та улюблені всіма пісні – «Вальс в миноре», «Солнечный круг», «На улице мира», «Смуглянка», «Аист на крыше», «Прости меня, дедушка!», «Песня фронтового шофера», «Мир без войны», «Червоні маки», «А зори здесь тихие», «Вальс фронтовой сестры». Свято проводять кожного року для того, аби діти не забували про страшні роки війни та тих, хто поклав свої життя задля мирного майбутнього.
21 травня 2016 року Краматорськ-Дружківка-Костянтинівка-Словянськ в рамках Шевченківських днів в Україні, національно-патріотичного виховання учнів, підвищення кваліфікації в міжатестаційний період працівників освіти і культури Донецької області відбудеться виїзний методичний семінар кандидата історичних наук, автора книги "Українська отаманщина 1918 - 1919 рр." ст.викладача КЗ КОІППО ім.Василя Сухомлинського, м.Кіровоград, наукового консультанта фільму про Холодний Яр Юрія Митрофаненка.
Тема семінару: "І повіє огонь новий з Холодного Яру" (до річниці перепоховання Т.Шевченка на Чернечій горі в Каневі 22 травня 1861 р.).
У програмі:
1. Вступне слово Ю.С.Митрофаненка до річниці перепоховання Т.Г.Шевченка.
2. Презентація історико-документальних монографій:
- Ю.С.Митрофаненка "Українська отаманщина 1918-1919", вид-во "Імекс" (дисертаційне дослідження автора).
- Тараса Чухліба "Мечом и оралом. Донбасс - древняя земля Украины (гл. Освоение украинцами земель Донбасса). Запорожская Сечь на Востоке Украины";
-Ф.Турченка "Новороссия на крови 1764 - 2014";
-М.Ковальчука Битва двох революцій.
На зустрічах можна придбати книгу Ю.С.Митрофаненка "Українська отаманщина 1918-1919", вартість 66 грн.
Участь учителів-філологів, істориків від кожної школи Краматорська обовязкова і безкоштовна.Чекаємо 21.05.2016 року в методкабінеті, аудиторія 28 на 14.30
СидороваЄ.Є. Кравцова Л.Ф.
Шкільний хор «Веселка» зайняв 2 місце в Міському конкурсі-огляді хорових колективів «Хай українська пісня лунає»
Нагадуємо, що в минулому навчальному році, наш хор зайняв 1 місце.
Вміння співпереживати і допомагати близьким є запорукою соціального благополуччя людини.
Марк Твен писав: «Бути добрим – благородно. Але показувати іншим, як бути добрим, – ще благородніше...».
В кінці квітня, за ініціативи класного керівника Вікторії Кушки і батьків, першокласники ЗОШ№24 відвідали волонтерський штаб «SOS Краматорськ». Діти поспілкувалися з волонтерами: дізналися про їх діяльність та благодійність городян, ставили запитання, які їх цікавили, а головне – передали подарунки (кольоровий папір, зошити, альбоми для малювання, олівці)для детейиз зони АТО.
Учні 1-Б класу на уроках вже ознайомилися з поняттям «доброта», а тепер вони і на практиці змогли відчути всю значимість цього слова. Діти, які ледве навчилися писати, написали листа, намалювали малюнки та відправили їх своїм друзям.
Першокласники змогли відчути, що коли допомагаєш іншим, то приємно стає і тобі самому. Тепер вони точно знають, що милосердя і доброта це як два крила, на яких тримається людство.
Відривок з п'єси У. Шекспіра "Приборкування норовистого"
Фестиваль "Мовою Шекспіра"
У нашій школі з 21 березня по 23 квітня 2016 року відбувся міський природоохороннийконкурс «Збережемо наші первоцвіти». Ми провели відповідну еколого – просвітницьку та пропагандистську роботу згідно з основною ідеєю конкурсу – збереження ранньоквітучих рослин Донбасу.
Конкурс по книзі М. Прохасько "Хто зробить сніг?" в рамках тижня дитячої та юнацької книги. 08 квітня 2016 (3-Б клас) провела бібліотекар Макрицька Ганна Миколаївна.
21.03.2016 р. в рамках Тижня дитячої та юнацької книги і дня поезії на базі ЦМБ ім. Пушкіна разом з ЦПР відбулось свято відкриття тижня. На свято були запрошені учні 2-А класу з класним керівником Коваленко Л.С., батьками та бібліотекарем Макрицькою Г.М. Діти із задоволенням приймали участь у вікторинах та конкурсах.
Мова кожного народу
Неповторна і своя.
В ній гримлять громи в негоду,
В тиші - трелі солов'я.
Українську нашу мову
В дар дали мені батьки.
Берегти її, плекати
Буду всюду і завжди.
19 лютого 2016 року
В нашій пам'яті ви назавжди лишились,
Історія одна, і ви її частина.
Ви тільки знайте, браття, ми за вас молились
І молимось: за вами - ненька Україна...
16 лютого 2016 року в 1 – Б класі була проведена виховна година до тижня рідної мови «МИ – маленькі українці». Діти із задоволенням розповідали вірші на українській мові, відповідати на питання вікторини. До Міжнародного свята намалювали гарні малюнки.
День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.
На полях Першої світової війни відбувалося братання Українських січових стрільців, що воювали у складі війська Австро-Угорщини, та українців-вояків армії Російської імперії. Згодом усвідомлена необхідність єдності змусила українські західні регіони до проголошення самостійності з метою возз’єднання з Українською Народною Республікою.
21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
Акт Злуки УНР і ЗУНР від 22 січня 1919 р., його історичне значення
У результаті революції в Росії та розпаду Австро-Угорської імперії постали дві українські держави: Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка. Вони відрізнялися між собою політичними, економічними, соціальними і міжнародними орієнтирами. Це було зумовлено як історичною долею цих земель, так і обставинами, що склалися.
Незважаючи на розбіжності і власні амбіції, лідери двох українських держав перед обличчям смертельної небезпеки прийшли до згоди про об'єднання. Здійснювалась мрія багатьох поколінь борців за незалежність і соборність України.
Ініціатором об'єднання виступила ЗУНР, яка опинилась у тяжкому становищі перед обличчям польської та румунської агресії. 6 листопада 1918 р. до Києва прибула делегація Національної Ради просити у Гетьмана П. Скоропадського військової і морально-політичної підтримки. П. Скоропадський пообіцяв підтримку. До Львова було відправлено спеціальну комісію, а також незначну кількість зброї. 10 листопада Українська Національна Рада ЗУНР прийняла резолюцію: "Державному Секретаріатові проробити потрібні заходи до з'єднання всіх українських земель в єдину державу".
1 грудня 1918 р. у Фастові було укладено попередній договір про об'єднання. З січня 1919 р. Українська Національна Рада ЗУНР у Станіславі урочисто проголосила з'єднання ЗУНР з УНР в одну суверенну Народну республіку. 16 січня 1919 р. делегація ЗУНР відбула до Києва.
Святковий Акт злуки розпочався 22 січня 1919 р. о 12 годині. Державний секретар ЗУНР Цегельський зачитав і передав Винниченку ухвалу Української Національної Ради від З січня 1919 р. Представник Директорії Ф. Швець виголосив Універсал, у якому зазначалося: ". . . Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина й Ужгородська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна УНР. Віднині український народ, увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має тепер змогу з'єднати всі спроби своїх синів для утворення нероздільної незалежної української держави на добро і щастя робочого люду".
Також в Універсалі зазначалося, що Акт злуки має бути затвердженим Установчими зборами, скликаними з території всієї України. До того часу Західна область УНР (ЗОУНР) залишалась при своїх власних законодавчих і виконавчих органах.
Проте до справжнього об'єднання справа не дійшла. Через декілька днів після проголошення злуки Директорія змушена була покинути Київ під ударами Червоної Армії. На плечі ЗОУНР ліг весь тягар війни з Польщею. Акт фактично перестав бути чинним, і наприкінці 1919 р. Євген Петрушевич його денонсував. Як зраду сприйняли галичани переговори уряду УНР з Польщею навесні 1920р.
Незважаючи на невдачу, Акт 22 січня 1919 р. має велике історичне значення як факт реального об'єднання українських земель у єдиній соборній державі.
Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх динамічної самоідентифікації, становлення нації.
Ідея соборності українських земель набула державного статусу, в наступні десятиліття залишалась інтегральним чинником і чи не єдиним неконтроверсійним положенням програмних цілей усіх течій національно-визвольного руху.
Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі, сприяв подоланню рудиментів федералізму в ментальності національної політичної еліти.
Об'єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам'яті українського народу. Свідченням того стали січневі події 1939 року у Карпатській Україні — перше офіційне святкування свята Соборності, а також січневі події 1990 року, коли крізь трухляві ідеологічні лещата агонізуючого режиму ця пам'ять вибухнула енергією інтелігенції і виструнчилась живим людським ланцюгом, єднаючи Київ і Львів, Схід і Захід України.
В сучасній Україні щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році відзначають день Соборності.
Це державне свято офіційно в Україні відзначають з 1999 року. Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.